Direct naar inhoud
Drechtsteden

Stalling Kolfstraat vernieuwd

William Nederpelt
Gepubliceerd op:

Op 23 oktober is de stalling in Dordrecht aan de Kolfstraat vernieuwd.

De oude stalling

Sinds 1993 tot 2025 heeft er een fietsenstalling aan het begin van de Kolfstraat gezeten. Deze diende, vanwege de verbouwing van het voormalige V & D-pand te worden ontruimd. De Fietsersbond was er niet blij mee. Wanneer fietsen wordt gestimuleerd, dan moeten er immer ook goede stallingen zijn. Kan het niet zo zijn dat er stallingen verdwijnen.

Ondanks de grote bezwaren die er zijn tegen de locatie. Je diende immers bijvoorbeeld op een marktdag over het Statenplein te lopen! om vervolgens al bukkend, vanwege de rioleringspijpen de kelder in te lopen. In de stalling die feitelijk was geimproviseerd stonden veel hoog-laagrekken. Deze waren echter zo smal dat de helft van de rekken maar kon worden gebruikt. De afstand tussen de rekken was maar 30 cm. Dat is voor de nieuwe fietsen veel te smal. Fietsers gebruikten daarom maar de helft van de stalling… Daarnaast was er wel een openbaar toilet. En er waren kluisjes. Uniek was ook dat er zelfs een speciale ruimte was voor vakantiefietsen. Toeristen konden hun bepakte fiets hier achter een speciaal hek plaatsen. Ze hoefden dan angst te hebben voor diefstal van hun bagage.

De nieuwe stalling

De nieuwe stalling is sinds december 2025 in gebruik. Deze stalling heeft een ingang voor fietsen aan de Kolffstraat, in het Drievriendenhof. Er is ook een uitgang in het Drievriendenhof.

De hoog-laagrekken zijn hier vervangen door boven- en onderrekken van VelopA-up. Hiervoor werd eerste één unit/winkelruimte benut. Dit was dus wel een nieuwe stalling, maar geen volledige vervanging. Hier kon men maximaal 160 fietsen stallen. Voor fatbikes was bijna geen ruimte.

In 2026 zijn nog 2 winkelunits bij de stalling betrokken, het zijn er dus nu drie. Er zijn nieuwe hoog- laagrekken geplaatst. Deze zijn van aluminium (en dus lichter, makkelijker te hanteren). Ook is de afwerking van deze rekken mooier/ veiliger, zitten er aan de kopse kant ronde hoeken. Er is zelfs in de rekken plaats voor fietsen met een hoog stuur (krat). Deze hebben een eigen kleur (blauw). Daarnaast is zelfs voor brommers een vloerslot aangebracht.

Het aantal rekken is dus uitgebreid naar 300, daarnaast is er nog plek voor een aantal brommers.

Compliment

Naast de stalling aan de Raamstraat is dit wel echt een verbetering op allerlei vlakken, de medewerkers van de stalling zijn er zelf ook trots op. Kortom een goede reden om ook met een dure fiets naar de oude binnenstad te komen.

Deel deze pagina

Een lijst met artikelen

  • En in 2027 aan het werk!

    In de begroting van Dordrecht voor 2027 zou 2 miljoen euro moeten zijn gereserveerd voor fietsprojecten.
    De afgelopen periode is nl. maar 860.000 besteed van de 2,86 miljoen euro die hiervoor beschikbaar zijn gesteld door de raad. Dat is nog geen 30%, een onderuitputting van 70%!

    Gepubliceerd op:
  • Veiligheidsdag Papendrecht

    Op zaterdag 12 september 2026 organiseerde de gemeente Papendrecht een Veiligheidsdag. De Fietsersbond was natuurlijk ook van de partij. Even…

    Gepubliceerd op:
  • Informatieve fietstocht

    De jaarlijkse fietstocht met leden en andere belangstellenden was weer heel leuk.

    Gepubliceerd op: