Op een aantal locaties in Papendrecht zijn in een ver verleden fietspaden aangelegd die van het naastliggende voetpad zijn gescheiden door onveilige betonnen randen, ook wel biggenruggen genoemd.
Deze biggenruggen vormen echter een gevaar voor de fietsers en wandelaars, aangezien ze slecht zichtbaar zijn, zeker in het donker en bij regen. Daarbij zorgen ze voor een versmalling van het fietspad, omdat fietsers er verre van willen blijven.
Daarom heeft de Fietsersbond enige tijd geleden tijdens de reguliere overleggen met de gemeente Papendrecht gevraagd om deze te verwijderen.
De gemeente is enkele jaren een project gestart om gevaarlijke objecten op of langs fietspaden, zoals paaltjes bijvoorbeeld, weg te halen. Die vormen immers een risico voor eenzijdige ongevallen.
Daarom heeft de gemeente onlangs de biggenruggen verwijderd langs de kluifrotonde onderaan de Merwedebrug en aan de Burgemeester Keijzerweg bij het hotel. Voetpad en fietspad zijn nu naadloos/’vlak’ van elkaar gescheiden. Op de lege plekken zijn nu heldere witte steentjes als kantmarkering ingelegd (zie foto’s).
In veel andere gemeenten zijn nog meer van deze obstakels. Het verwijderen ervan kan veel bijdragen aan het vergroten van de verkeersveiligheid. Daar blijven we ons voor inzetten.
Een lijst met artikelen
-
Fietsers sluiten achteraan aan… Fietsers sluiten achteraan aan…
De nieuwe akkoorden in de verschillende gemeenten in de Drechtsteden lijken vooral weer te zijn geschreven om de automobilist te plezieren. Kans om het vervoer te verduurzamen worden weinig benut.
Gepubliceerd op: -
Burgemeester de Raadtsingel verbeterd Burgemeester de Raadtsingel verbeterd
Tussen de Mijlweg en het station Dordrecht is over de Havenstraat, Westelijke Parallelweg en de Burgemeester De Raadtsingel een geheel nieuw fietspad aangelegd.
Gepubliceerd op: -
Blokken opzij! Blokken opzij!
Blokken goed fout. Er bestaat al ruim twee jaar een nieuwe richtlijn van het CROW. Die wordt echter nog steeds niet toegepast in Dordrecht.
Gepubliceerd op: