Dordrecht
Dordrecht: Station Dordrecht (Maasterras en Spuiboulevard)
In Dordrecht is het Rijk gevraagd € 28,60 mln. bij te dragen aan het plaatsen van schermen naast het spoor en vormen van een buffer tussen het spoor en de woningen, wat van belang is voor geluid en externe veiligheid. Daarnaast wordt gevraagd om bij te dragen aan de realisatie van een mobiliteitshub/parkeergarage onder het Maaspark, het realiseren van een snelfietsroute en creëren van een nieuwe fiets- en voetgangerstunnel onder het spoor. Hiermee is het mogelijk om op loopafstand van het station Dordrecht 3.500 woningen versneld te bouwen.
Dit is een onderdeel van het plan van de gemeente rond de Spoorzone.
Zwijndrecht
Zwijndrecht: Stationskwartier
In Zwijndrecht is het Rijk gevraagd € 6,25 mln. bij te dragen aan infrastructurele maatregelen (herinrichting, aanpassing rotonde, aanleg weg, aanpassing aansluiting).
Hiermee is het mogelijk om binnenstedelijke herontwikkeling rond station Zwijndrecht en langs de A16 te realiseren. Met deze investering kunnen 570 woningen versneld worden gebouwd.
Dit is een onderdeel van het project Diztrikt Stationsgebied
Categorieën